Tradelés

Tradelés ~ Kereskedés

Ez a befektetési szolgáltatás egy egyedi automatizált rendszerre van felépítve, amelynek köszönhetően a hét minden napján napi 24 órás kereskedésből ki tudja hozni a maximumot.

A robot működése egyedi algoritmusok, és több alakzat elemzésének eredménye, így nem csak akkor termel profitot ha kripovaluta árfolyama növekszik hanem akkor is amikor csökken.

Milyen típusú kereskedő robotok vannak? 

Hogyan működnek? Melyek a legjobbak?


  1. Mik azok a kereskedő robotok?
  2. A kereskedő robotok előnyei
  3. A kereskedő robotok hátrányai
  4. A kereskedő robotok fajtái
  5. Hogyan működnek a kereskedő robotok?


1. A kereskedő robotok nem mások, mint automatikusan működő programok, amelyek emberi felügyelet nélkül tudnak kereskedni. Figyelembe véve, hogy a kriptopiac a hét minden napján, napi 24 órában működik, a kereskedők - robotok segítségével - olyankor is tudnak kereskedni ha éppen aludnának, vagy más dolguk lenne.

2. Kereskedő robotok nem fáradnak el, és a kapott adataik alapján mindig a legjobb döntéseket hozzák meg. A kriptók esetében pedig különösen jó, hogy a robotokat sosem kapja el a FOMO*, nem aggódnak, és nem érzik, hogy elszalasztanának bármit is. Nincsenek érzelmeik, és ezért nem is hoznak rossz döntéseket az érzelmekre alapozva. A kapott adatokat elemezve mindig a lehető legjobb végeredményre fókuszálnak.

3. Lehetetlen tökéletesen működő robotot programozni, ha olyasmivel találkozik a robot, amire nem lett beprogramozva, akkor mégis hozhat hibás döntést, és pénzt veszíthet.

Emellett a kereskedő robotok nem a gyors és hatalmas profitra lettek kitalálva. Az a cél, hogy kisebb profitot érjenek el, de azt rendszeresen, hosszú távon. Sosem jó ötlet mindent kockára tenni egyetlen robot teljesítményében bízva

4. A kereskedő robotok fajtái:

  • Arbitrázs-robotok

Ezek a robotok adott kriptopénz árát figyelik különböző tőzsdéken. Ha valahol jelentősen elmozdul az ár, például olcsóbb lesz egy nagy eladás miatt, ott megveszik, átküldik egy másik tőzsdére, ahol drágább, és nyereséggel eladják. Az árkülönbség sokszor egészen kicsi, ilyen ügyletből viszont rengeteget tudnak végrehajtani a robotok, így összességében szép profitot tudnak generálni.

  • Market maker robotok

Ez a módszer a vételi és az eladási ár közötti különbség, az úgynevezett spread kihasználásán alapul. A robot egyszerűen csak megveszi az olcsó coint, majd eladja egy magasabb áron a következő vásárlónak. Mindezt szintén rengetegszer, folyamatosan, így termelve nyereséget.

5. Az automatizált robotoknak hozzá kell férniük a tőzsdékhez, és a tárcaprogramokhoz is. Ezt a legegyszerűbben az úgynevezett API-kulcsokon keresztül tudják megtenni, ezekkel úgymond engedélyezni tudjuk számukra, hogy adott tevékenységeket elvégezzenek.

A kereskedéshez ezután a robotok a megadott paraméterek alapján elemzik a piacot, és meghatározzák a várható kockázatot. 

Ezek alapján pedig elkerülik a magas kockázatú ügyleteket, az alacsony rizikóval bírókat viszont végrehajtják. 

Persze ettől eltérő parancsot is adhatunk nekik.

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu

*A FOMO, vagyis a "kimaradás félelme" egy pszichológiai jelenség, amelyet a marketing szakemberek gyakran használnak a vásárlói cselekvés ösztönzésére. A FOMO alapja az a félelem, hogy ha nem cselekszünk azonnal, akkor lemaradunk valamiről, ami értékes vagy fontos lehet számunkra.